Toocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile Phones
Brand: Toocki Item Code:528028
G-coin
Get Now
G-coin
Ship from:
Notify Me
3
Authorized Seller
14-Day Return & Refund
1-2 Year Warranty
Payment:
Price Match
Wholesale
Duties
Ship to:
Germany
Select the desired shipping method
Shipping Company Estimated Delivery Time Shipping Cost
Trusted Shipping Partners: and more
0 item(s) added
View CartContinue Shopping
Highlights
High-Speed Charging
Delivers up to 100W of power, charging MacBook Pro 16-inch 2022 to 41% in about 30 minutes and iPhone 15 Pro to 59% in the same time frame.
GaN Technology
3-in-1 Multi-Port Design
Intelligent Power Distribution
Automatically matches the power requirements of connected devices for safe and efficient charging.
Global Voltage Compatibility
Supports 100–240V wide voltage, making it suitable for use worldwide.
Multiple Safety Protections
Compact and Portable
Toocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile PhonesToocki TCT100-XRB 100W GaN USB Charger, USB-C and USB-A Triple Port PD 3.0, for iPhone, Huawei, Samsung, Tablet, Mobile Phones
Specification
General Brand: Toocki
Type: 100W USB Charger
Model: TCT100-XRB
Color: Black
Specification Input: 110 - 240V - 50/60Hz, 2.0A
USB - C1/C2 Output: 5V 3A, 9V 3A, 12V 3A, 15V 3A, 20V 5A (100W Max.)
USB - A Output: 5V 3A, 9V 3A, 10V 2.25A, 12V 2.25A (27W Max.)
USB - C1+USB - C2 Output: 65W + 27W
USB - C1+USB - A Output: 65W + 27W
USB - C2+USB - A Output: 5V 4.8A
USB - C1+(USB - C2+USB - A) Output: 65W + 24W
Total Output: 100W Max.
Weight & Size Product Weight: 230g
Package Weight: 260g
Product Size(L x W x H):
Package Size(L x W x H): 10.5x8x4cm
Package Contents 1 x 100W USB Charger
1 x User Manual
Customer Photos
Be the first to Upload A Photo of this product!
Customer Videos
Be the first to Upload A Video of this product!
Customer Reviews
0out of5
Write A Review
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
Clear
View all
View all Photos Videos
All star
All star 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star
Most relevant
        Questions & Answers
        Support & Firmware
        Learn More