ANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - Grey
4.86 28Reviews
Brand: ANBERNIC Item Code:528943
Download APP
G-coin
Get Now
G-coin
Notify Me
2
Authorized Seller
14-Day Return & Refund
1-2 Year Warranty
Payment:
Price Match
Wholesale
Duties
Ship to:
Germany
Select the desired shipping method
Shipping Company Estimated Delivery Time Shipping Cost
Trusted Shipping Partners: and more
0 item(s) added
View CartContinue Shopping
Highlights
Portable Flip Retro Handheld Game Console
Supports 30+ Emulators
Multi-function Game Console
ANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - GreyANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - Grey
Specification
General
Brand: ANBERNIC
Type: Game Console
Model: RG34XXSP Flip
Color: Grey
Specification Screen: 3.4-inch IPS full viewing angle, OCA full lamination/ 720*480
CPU: H700 quad-core ARM Cortex-A53, 1.5GHz frequency
GPU: Dual-core G31 MP2
RAM: LPDDR4 2GB
Storage: 64GB TF/MicroSD
System: Linux 64-bit
WiFi/Bluetooth: 2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2
Multi-media: Video player supports formats such as "wmv", "avi","rmvb", "flv", "mp4", "3gp", "asf", "mov", "mpg","mkv" etc. Music player supports formats such as "flac", "mp3", "wav", "ape", "aif", "aiff", "ogg", "wma", "aac", "m4a", "m4r" etc. File manager and E-book reader (supporting txt format) supported, and the WiliWili online playback feature.
Games: Support third-party software RixelHK (Game Downloader)
Support ported games and other 30+ emulators;
Support users to download related format games.
Language: Chinese, English, Japanese, Korean, Russian, French, German, Spanish, Portuguese
Speaker: High-fidelity speaker
TF Card: Dual card slots, support TF card expansion, maximum 512GB
64GB (compatible with 4000+ games);
64GB+128GB (compatible with 11000+ games);
64GB+256GB (compatible with 14000+ games)
Battery: Polymer lithium battery 3300mAh, lasting 6 hours
Charging: 5V/1.5A, support C2C charger
Weight & Size Product Weight: 178g
Product Size(L x W x H): 8.3 x 8.2 x 2.5cm
Package Contents
1 x Game Console
1 x USB Charging Cable
1 x Screen Protector
1 x User Manual
Customer Photos
Customer Videos
Customer Reviews
4.86out of5
Write A Review See all reviews
5 star
85.71%
4 star
14.29%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
Clear
View all
View all Photos Videos
All star
All star 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star
Most relevant
        Questions & Answers
        Support & Firmware
        Learn More