    ANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - Blue
    4.86 28Reviews
    Brand: ANBERNIC Item Code:528940
    G-coin
    Get Now
    G-coin
    Free Gift: x1
    QTY:
    Shipping:
    Add to Cart Buy Now
    9
    Authorized Seller
    14-Day Return & Refund
    1-2 Year Warranty
    Payment:
    Price Match
    Wholesale
    Duties
    Ship to:
    United States
    Select the desired shipping method
    Shipping Company Estimated Delivery Time Shipping Cost
    Trusted Shipping Partners: and more
    0 item(s) added
    View CartContinue Shopping
    Buy Together & Save
    Selected: 0
    =
    Highlights
    Portable Flip Retro Handheld Game Console
    Supports 30+ Emulators
    Multi-function Game Console
    ANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - BlueANBERNIC RG34XXSP Flip Game Console, 64GB TF Card with 4000+ Games, 3.4 inch 720*480 IPS Screen, 30+ Emulators, 6 Hours Playtime, 5G WiFi, Multimedia Apps - Blue
    Specification
    General
    Brand: ANBERNIC
    Type: Game Console
    Model: RG34XXSP Flip
    Color: Blue
    Specification Screen: 3.4-inch IPS full viewing angle, OCA full lamination/ 720*480
    CPU: H700 quad-core ARM Cortex-A53, 1.5GHz frequency
    GPU: Dual-core G31 MP2
    RAM: LPDDR4 2GB
    Storage: 64GB TF/MicroSD
    System: Linux 64-bit
    WiFi/Bluetooth: 2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2
    Multi-media: Video player supports formats such as "wmv", "avi","rmvb", "flv", "mp4", "3gp", "asf", "mov", "mpg","mkv" etc. Music player supports formats such as "flac", "mp3", "wav", "ape", "aif", "aiff", "ogg", "wma", "aac", "m4a", "m4r" etc. File manager and E-book reader (supporting txt format) supported, and the WiliWili online playback feature.
    Games: Support third-party software RixelHK (Game Downloader)
    Support ported games and other 30+ emulators;
    Support users to download related format games.
    Language: Chinese, English, Japanese, Korean, Russian, French, German, Spanish, Portuguese
    Speaker: High-fidelity speaker
    TF Card: Dual card slots, support TF card expansion, maximum 512GB
    64GB (compatible with 4000+ games);
    64GB+128GB (compatible with 11000+ games);
    64GB+256GB (compatible with 14000+ games)
    Battery: Polymer lithium battery 3300mAh, lasting 6 hours
    Charging: 5V/1.5A, support C2C charger
    Weight & Size Product Weight: 178g
    Product Size(L x W x H): 8.3 x 8.2 x 2.5cm
    Package Contents
    1 x Game Console
    1 x USB Charging Cable
    1 x Screen Protector
    1 x User Manual
    Customer Photos
    Customer Videos
    Customer Reviews
    4.86out of5
    Write A Review See all reviews
    5 star
    85.71%
    4 star
    14.29%
    3 star
    0%
    2 star
    0%
    1 star
    0%
    Clear
    View all
    View all Photos Videos
    All star
    All star 5 star 4 star 3 star 2 star 1 star
    Most relevant
          Questions & Answers
          Support & Firmware
          Learn More